Jak zvýšit své šance při hledání zaměstnání?

Jak zvýšit své šance při hledání zaměstnání?

Buďte správným člověkem na správném místě.

Jaký typ lidí firma hledá? Jaké schopnosti, dovednosti a kvalifikaci by člověk měl mít na danou pozici? Provedením průzkumu firmy a role, na kterou se hlásíte vám pomůže přijít na otázky, které byste si měli položit u pracovního pohovoru. Zároveň přijdete na to, jak přizpůsobit životopis a motivační dopis pro danou pozici. Buďte ideálním kandidátem, kterého hledají.

Průvodní dopis 

Na rozdíl od vašeho životopisu vám průvodní dopisy umožňují podrobněji se popsat ohledně vaší profesní kariéry a vysvětlit, proč jste dobrým kandidátem. Přizpůsobte svůj dopis podle požadavků firmy, na kterou se hlásíte. Dobře napsaný průvodní dopis má potenciál zapůsobit na zaměstnavatele a výrazně zvýšit šance na přijetí.

Stejně tak jako průvodní dopis, váš životopis by měl být v souladu s pracovní nabídkou. Dejte jednotlivým firmám vědět, že máte schopnosti, které hledají. Vystopíte tak z řady obecných a neupravených přihlášek.

Potřebují moje schopnosti osvěžit? Kvalifikace a vzdělání

Na internetu najdete spousta kredibilních portálů nabízející online kurzy. Placené, ale i neplacené kurzy vám doplní mezeru v kvalifikaci. U některých portálů můžete využít dočasného členství zdarma. Kurzy za zvýhodněnou cenu nabízejí i různé neziskové organizace věnující se podpoře lidí v nezaměstnanosti.

Na Úřadu práce ČR se také můžete zeptat na hrazené rekvalifikace. Ne vždy je snadné se k nim dostat, ale pomůžou vám v přijímacím procesu.

Rozšiřte svou perspektivu.

Pokud už hledáte nějakou dobu a nedaří se vám sehnat vaše vysněné zaměstnání, zkuste rošířit svůj hledáček. Pamatujte, že odmítnutí je pouze součástí hry. Hlavu vzhůru, i když se zrovna nedaří. Když tomu budete věnovat dostatečnou energii, tak věřte, že dříve nebo později budete sklízet ovoce. Jestli hledání trvá déle, než jste čekali, zvažte svou strategii a upravte akční plán.

Ta dokonalá práce nemusí přijít na první dobrou. Ne vždycky najdete práci se všemi vašemi požadavky v jednom balíčku. Jakmile máte práci, vždycky budete mít více času najít tu, která vám bude nejvíce vyhovovat.

Ne vždycky je poklad tam, kde ho hledáte. Najít si třeba i dočasnou práci vám může pomoct získat nové schopnosti, zkušenosti, a rozšířit váš životopis. Mějte otevřenou mysl. Po každé pracovní zkušenosti budete mít větší rozhled o tom, kam bude vaše cesta směřovat dál, a co vlastně očekávat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *